Ahojte!


Toto som ja, Lukáš, svadobný fotograf na plný úväzok.

Fotenie je pre mňa koníčkom a prácou, ktoré ma bavia viac ako kedykoľvek predtým. Počas fotenia svadobného dňa som maximálne sústredený na kvalitu. Vystupujem diskrétne a elegantne, autentické fotky odo mňa vyžadujú minimum zásahov. Fotenie portrétov so mnou je hlavne a uvoľnenej nálade. Celý priebeh fotenia je v mojich rukách a vy si môžete tieto chvíle vychutnať naplno. Mojou prioritou je vaše pohodlie počas celého fotenia. 


Žijem v hlavnom meste, fotím však po celom Slovensku a okolí. Fotím rád na fotogenických miestach, nech sú kdekoľvek. Ak plánujete vašu svadbu v zahraničí, môžete so mnou počítať. 


Mimo slovenčiny sa plynule dohovorím po anglicky. 


Ak máte záujem o moje služby alebo akékoľvek info, ktoré ste nenašli na tomto webe, pokojne sa ozvite.


Bude pre mňa radosťou stáť po vašom boku. Teším sa na vás!

ASSF


Som jedným z 24 členov asociácie slovenských svadobných fotografov, ktorá združuje najlepších svadobných fotografov Slovenska.

Prečítať viac

Napísali o mne

Petra & Felix


“Rozhodnutie vybrať si Lukáša ako nášho svadobného fotografa bolo jedno z najlepších aké sme počas plánovania svadby mohli urobiť. Naša svadba bola nemecko slovenská. Lukáš sa perfektne zhostil tejto úlohy a nemal problém komunikovať v cudzom jazyku, bol nesmierne nápomocný, priateľský a perfektne zapadol do kolektívu. A fotky? Tie sú neskutočne krásne a zachytávajú všetko čo by mali (emócie, radosť, lásku, atmosféru). Ďakujeme za veľmi príjemnú spoluprácu a odporúčame všetkými desiatimi.”

01 / 07

FAQ

Ako fotíš svadby?

Ešte pred svadbou vám pošlem môjho sprievodcu plného tipov, ktoré pomôžu k tomu aby ste si váš veľký deň užili naplno. Počas svadby som skôr introvert sústredený na čo najlepší výsledok. Emócie a okamihy, ktoré si nestihnete všimnúť počas svadobného dňa nájdete vo svojom svadobnom albume. Portrétne fotenie môžem mať celé v réžii ja a vy si ho užijete naplno.

Za veľmi dôležitý považujem vzájomný dialóg, v ktorom sa dozviem vašu predstavu o svadobnom dni, ale takisto aj vaše očakávania od našej spolupráce. Pred fotením, preferujem videohovor (prípadne klasický telefonát). Z mojej strany ideálne v týždni pred svadbou. Bude pre mňa cťou stáť po vašom boku počas vášho veľkého dňa.

Odkiaľ si a ako ďaľeko cestuješ?

Žijem v hlavnom meste, no svadby fotím po celom Slovensku a v okolitých štatoch. Ak plánujete vašu svadbu v zahraničí môžete so mnou počítať. Okrem slovenčiny sa plynule dohovorím po anglicky.

Kedy dostaneme naše fotky?

Hneď v týždni po svadbe vám pošlem “ochutnávku” z vášho svadobného dňa a portrétneho fotenia, ktorú tvorí pár plne spracovaných fotografií pripravených na zverejnenie.

Váš hotový svadobný album vám odovzdám maximálne do 3 mesiacov od fotenia. Kým na začiatku svadobnej sezóny mi spracovanie jednej svadby zaberie pár týždnov, na jeseň vo vrchole sezóny, je to z dôvodu vyťaženosti zvyčajne 3 mesiace.

Hotové fotografie vám odovzdám cez online galériu, v rozlíšení pripravenom na tlač a tiež vo vysokom rozlíšení. Fotografie odovzdávam “čisté”, bez loga alebo akéhokoľvek vodoznaku.

Koľko fotiek dostaneme?

Minimálny počet fotografií, ktoré vám odovzdám z fotenia celého svadobného dňa je 700ks.

Ak mám byť presnejší, tak priemerný počet odovzdaných fotografií z celého svadobného dňa za minulú sezónu je 863 fotografií.

Ako fotíš svadobné portréty?

Väčšina neviest a ženíchov nemá s fotením s profesionálnym fotografom, takmer žiadne skúsenosti. Práve preto je portrétne fotenie plne v mojej réžii. Tým pádom nemusíte pred fotením vôbec premýšľať nad pózami a priebehom fotenia. Tento prístup považujem za jednu z priorít mojej práce. Uvoľnená atmosféra, dobrá nálada a fotenie v pohybe sú slová, ktoré vám lepšie priblížia priebeh fotenia z môjho pohľadu. Výber fotogenického miesta pre fotenie vaších svadobných portrétov je kľúčový, práve preto sa mu venujem už počas konzultácie pred svadbou. Ideálny časový priestor na fotenie takýchto fotografií je 2 hodiny. V prípade fotenia portrétov počas svadobného dňa je ideálne mať vyčlenené na fotenie portrétov aspoň 90 minút.

Výstup z portrétneho fotenia tvoria fotografie detailov, celku a polocelku za použitia viacerých objektívov a techník fotenia.

Do fotenia portrétov vkladám maximum. Malé percento snahy budem však vyžadovať aj od vás. Keďže sa snažím aby moje fotografie čo najvernejšie zobrazovali daný moment a emócie, potrebujem od vás plné vloženie sa do role fotografovaného. Som presvedčený, že takýmto vzájomným prístupom sa nám podarí vytvoriť dokonalý výsledok.

Portréty v iný deň?

Pokiaľ je pre vás portrétne fotenie väčšou prioritou, odporúčam vám ho naplánovať na iný ako svadobný deň.

Dostatok času, žiadne iné plány a prispôsobenie času fotenia svetelným podmienkam výrazne dopomôžu k dokonalému výsledku z vášho portrétneho fotenia. Výhodou je možnosť cestovat a fotiť na miestách, na ktoré sa počas svadobného dňa nestihneme dostať.

Najvhodnejšie svetlo a obdobie dňa pre svadobné fotenie podvečer a pri západe slnka. Počas letných mesiacov je začiatok fotenia najlepšie plánovať na 6. hodinu večer. Počas jari a jesene okolo 2. hodiny poobede. Pri takto naplánovanom fotení vám vznikne počas svadobného dňa priestor dvoch hodín, ktoré viete venovať svojím najbližším, prípadne viete naplánovať začiatok svadobného dňa na neskôr.

Ako spracovávaš fotky?

Fotením sa práca svadobného fotografa nekončí. Od začiatku triedenia fotografií po odovzdanie prejdú desiatky hodín počas ktorých sa venujem úpravám a spracovaniu fotografií. Každá jedna odovzdaná fotografia je detailne spracovaná. Pri každej fotografii upravujem expozíciu, kontrast, ostrosť, farebné podanie, dynamický rozsah. Na niektorých fotografiách sú to lokálne úpravy, ktoré majú za cieľ zvýrazniť celkové podanie fotografie.

Portrétne fotografie navyše jemne retušujem tak aby vyzerali prirodzene, keďže preferujem čo najviac prirodzený výsledok. Pri úpravách fotografií používam profesionálne editory Adobe Lightroom Classic a Adobe Photoshop.

Fotíš iba celé svadobné dni?

Počas víkendov sa venujem foteniu celých svadobných dní, preferujem teda fotenie od príprav až po fotenie hostiny.

Ak máte záujem o menší rozsah fotenia, fotenie polovice svadobného dňa je v rozsahu od príprav po prvý tanec alebo od obradu do 01:00.

V prípade záujmu iba o portrétne svadobné fotenie, je možné fotiť v priebehu týždňa, počas pracovných dní.

Pokiaľ vašu svadbu neplánujete cez víkend, môže byť rozsah fotenia aj kratší. Cenu vám pri fotení svadobného dňa v týždni uvediem individuálne mailom presne podľa počtu hodín.